Щоб жити стало легше

Пост Лариси Репки зачепив тему, яка давно мене турбує. У широкому сенсі – це вплив мас-медіа на свідомість і поведінку людей. А, якщо конкретніше, – світоглядна функція недокультурного інформаційного впливу вітчизняного ТБ. Я дивлюся телевізор рідко і конкретні програми: новини, «діскавері» та, зізнаюся, мультики ))). Тому часом у компаніях вперше чую про передачі, які з’являються як гриби після дощу. І мене оте все не цікавило б, якби девіантний вплив серіальної попси не відчувався так яскраво і так близько. Спілкуючись із тінейджерами (братики/сестрички, діти друзів) я бачу як сильно впливає на формування їх особистості перегляд серіалів та ТВ-шоу, пропонованих нашим телебаченням. Наша молодь (та і ми самі) постійно знаходимося у полоні вже згаданих «Ранєток», «Кадетів» і дріб’язкових «шоуманій». Біда в тому, що даний непотріб викривлює картину світу, інфантилізує і спрощує адекватне мислення і сприйняття речей. А це вже становить загрозу для молоді та дітей. І суть не в тому, що вони одягатимуться як кумири, слухатимуть їх музику і говоритимуть їх словами-паразитами, а в тому, що стануть піддатливим матеріалом для побудови неоавторитарної держави, де все буде «кока-кола»!

12 коментарів

Святослав Вишинський
Держава «Coca-Cola» — логічний продукт лібералізму, її поява критиками ліберальної демократії була спрогнозована давно і вкрай влучно. Проте, очевидно, стосовно сучасної молоді більше варто говорити про вплив Інтернету — аудиторія телебачення, попри все, неухильно «старіє».
Аліса Жуковська
Так, можна говорити про покоління «контактно-ют'юбного» спілкування )))
Денис Бумбак
Алиса, я бы не делал из этого большую трагедию, вспомни своё детство!!! У каждого покаления есть свои кумиры и идолы, для кого-то это была видеокасета с любимым фильмом про Рэмбо, для кого-то пластинка с записью Rolling stones, а кто-то по 100 раз перечитывал «Алые паруса» и мечтал о своём принце. Думаю таким образом и формируеться сознание и через это должно пройти каждое поколение! Заморочки были всегда, поменялся только способ передачи информации!
Аліса Жуковська
Денис, во все времена существовали идолы и кумиры. Естественно они играют и позитивную роль в социализации молодежи. Я же в данном случае акцентирую внимание на деструктивных моментах. К тому же «Алые паруса» не идут в сравнение с современной цинической литературой, прославляющей мизантропию и общественный нигилизм (я не обобщаю все современное творчество, но выделяю доминирующие тенденции).
Максим Волошин
так! Кожного разу нас спрощували! і зараз це відбувається знову — однак новими… навіть не методами, а формами.
Для чого? Як кажеш… побудови новоавторитарної держави… думаю… скоріше для її підтримки — веду до того, що вона була завжди.
Аліса Жуковська
Погоджуюся, вона була завжди. Я мала на увазі зміни її форми і концепції…
Лариса Репка
Дякую, за розвиток теми! Думаю про це потрібно не тихенько говорити у блогах — а голосно кричати! І варто відповісти на ще одне запитання: коли пропонований продукт нам не подобається, що ми хочемо бачити по тв\слухати по радіо натомість, ми знаємо?
Володимир Карагяур
Важко слухати те, про що говрить молодь на вулиці і це є напевно вплив сучасної культури. І ми з цими людьми спілкуємось щодня і вони автоматично впливають на нас, але що поробиш правильно сказав Святослав, що це логічний продукт лібералізму. Одного вечора в літературному кафе сиділа компанія студентів, напевно другий курс, не старше. У одної із дівчат був відкритий ноутбук і вона з хлопчиком щось там дуже активно розглядала, а інша частина компанії коли неколи заглядала до них через плече. Мені сподобалась ця дівчина, здалося є щось в ній інтелігентне, але чомусь невловиме. І ось у неї зазвонив телефон, наневно її запиали що вона робить. У відповідь я почув, що вона розглядала нову колекцію ZARA. і чомусь з цього моменту я загубив відчуття в ній тієї невловимої інтелігентності і вона мені здалася просто порожньою, холодною красивою куклою.
Святослав Вишинський
...Інша частина компанії подекуди заглядала через її плече на екран лептопа, вихоплюючи краєм ока геніальні рядки якого-небудь Александра Куприна чи орнаменти якоїсь Катерини Білокур.
Аліса Жуковська
Я називаю таких предствників нашої молоді «пластмасовими». Знаю, це дещо зневажливо, але виражає сутність їхнього духовного наповнення. Я не говорю про те, що люди, які слідкують за своїм зовнішнім виглядом та люблять гарно виглядати є пустими і нецікавими. Але, коли коло інтересів і прагнень зводиться лише до «тряпок» і «тусовок»…
Алька Ситар
Як на мене, ви нагнітаєте… «Ранетки» чи «Кадети» — це не найгірше, що можуть дивитися підлітки, там хоч якась мораль чи виховний момент присутні. Інша справа, коли мова йде, скажімо, про програми, які зараз цілодобово в ефірі М1, коли там лялькові білявки, фактично оголені, закидають «кониками» чи голопузим примітивним фліртом або ж відверто лижуть відеокамеру, що знімає… От що справді лякає. От за таку порнографію треба штрафувати, як на мене, причому накладати потрібно мільйонні штрафи, бо хтось там думає, що, якщо перед екраном сидить заслинений чолов'яга критичного віку чи прищавий підліток, що переконаний, от яке воно кльовське життя, то оце і називається УСПІХОМ… Сумно. Дуже сумно.
Аліса Жуковська
Я навела цей приклад тільки тому, що безпосередньо бачила ці «шедеври». Погоджуюся на всі 100%, що сучасні кліпи із яскраво вираженими анатомічними рисами ) мають більш негативний вплив. А не зазначила їх, бо, свідомо уникаючи споживання такого продукту, якось забула ))))
Тільки зареєстровані та авторизовані користувачі можуть залишати коментарі.
або Зареєструватися. Увійти за допомогою профілю: Facebook або Вконтакте